Mk 7, 1-8. 14-15. 21-23 Prawo Boże i zwyczaje
Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Dekalog Zebrali się u Jezusa faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nie umytymi rękami. Faryzeusze bowiem i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?». Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie. Ale czci na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji». Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy i zrozumiejcie. Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Wszystko to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».

Oto słowo Pańskie.

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e   na   d z i e ń :


30 sierpnia 2015 roku - dwudziesta druga niedziela zwykła

 • W oparciu o przepisy kanonów 545 – 552 Kodeksu Prawa Kanonicznego Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski zwolnił ks. Andrzeja Kucharczyka z dniem 26 sierpnia z urzędu wikariusza w naszej parafii a powołał ks. Adama Bednarka, który z tym dniem rozpoczął posługę w naszej parafii. Witamy ks. bardzo serdecznie i życzymy miłej współpracy i owocnej posługi w naszej parafii.
 • 1 września, przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić, za poległych w latach 1939 – 1945, w obronie Ojczyzny.
 • We wtorek – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy.
 • Również we wtorek, 1 września o godz. 8.00, na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/15, zostanie odprawiona msza św. dziękczynno-błagalna w intencji dzieci i młodzieży, Ich rodziców, Dyrektorów szkół, grona pedagogicznego i katechetów pracujących w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii.
 • W czwartek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 • W piątek, 4 września, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.
 • 5 września, pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych.
 • 6 września, przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, odbędzie się Akt Zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30. zostaną poświęcone tornistry, teczki i plecaki. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.
 • Pan organista rozpoczyna zajęcia w parafialnych grupach muzycznych w nowym roku szkolnym. Zaprasza dzieci do liturgicznej scholi muzycznej, która swoje spotkania rozpocznie w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce pod kościołem.
  Zapraszamy dorosłych i młodzież studiującą lub pracującą na spotkania i próby liturgicznego zespołu wokalnego i muzycznego. Spotkania odbywać się będą w środy o godz. 20.00.
Mapa Parafii Świętej RodzinyM s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - rodzice z dziećmi, 12.00, 18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...

        

Święta Rodzina