Łk 4, 1-13 Jezus przebywał w Duchu Świętym na pustyni i był kuszony
Słowa Ewangelii według świętego Łukasza:

Jezus pełen Ducha Świętego powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem». Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”». Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”». Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli”, i „na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”». Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”». Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od Niego aż do czasu.

Oto słowo Pańskie.

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e :
14 lutego 2016 roku – I niedziela Wielkiego Postu.  • Dzisiaj czytane jest Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2016 roku.
  • Jak zapowiadaliśmy, dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Odbywa się również zbiórka do puszek na pomoc kościołowi w świecie pod hasłem „ Miłosierni aż po krańce świata”. Zostanie odczytany komunikat na dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  • Od jutra do 17 lutego o godz. 19.00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związku niesakramentalnym.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych. Zapraszamy.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.00. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. We Mszy św. mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 13 marca. Poprowadzi je Ojciec Krzysztof Grzesica - Paulin z Jasnej Góry. Kustosz peregrynującego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
licznik wizyt

Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - rodzice z dziećmi, 12.00, 18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...