J 10, 11-18 Ja jestem dobrym pasterzem
Słowa Ewangelii według świętego Jana:

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Oto słowo Pańskie.

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e   na   d z i e ń :


26 kwietnia 2015 roku – czwarta niedziela Wielkanocy Niedziela Dobrego Pasterza.

 • Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 • W środę, 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 • 29 kwietnia, w środę - święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
 • 1 Maja, Msze Św. w naszej parafii według porządku dnia powszedniego, tj. o godz. 8.00 i 18.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 • 1 maja, rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawiane będą w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Bardzo proszę o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.
 • 2 maja – w sobotę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 odśpiewamy godzinki, a następnie odbędą się Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Podczas obydwu Mszy św. nastąpi odnowienie aktu oddania się NMP. O godz. 15.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, pierwszej i drugiej grupy, dzieci pierwszo-komunijnych, a o godz. 16.00 spowiedź. Zapraszamy dzieci i rodziców.
 • 2 maja – pierwsza sobota miesiąca. Księża odwiedzą chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 • 3 maja, w przyszłą niedzielę, w naszym kościele Pierwszą Komunię Świętą przyjmą 2 grupy dzieci:
  I gr. – o godz. 10.30;
  II gr. – o godz. 12.30;
 • W związku z komunią 3 maja, chrztów w naszym kościele nie będzie.
 • Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców będziemy sprawować w niedzielę 17 maja o godz. 10,30. W związku z tym 16 maja (w sobotę), o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci oraz krótka odprawa liturgiczna przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 18.00 podczas Nabożeństwa Majowego z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Kandydatów do Bierzmowania informujemy, że znany jest już termin Uroczystości Bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. Biskup Rafał Markowski, 29 maja br. o godz. 18.00. Dla Kandydatów, w ramach przygotowania do tej Uroczystości, zostanie przeprowadzony egzamin i kilka prób. Szczegółowe informacje, terminy i zakres materiału na egzamin, zostały wydrukowane i są do odbioru po Mszach w zakrystii.Mapa Parafii Świętej RodzinyM s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - rodzice z dziećmi, 12.00, 18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...

        

Święta Rodzina