Mk 16, 15-20 Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga
Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich:
«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie». Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Oto słowo Pańskie.

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e   na   d z i e ń :


17 maja 2015 roku - siódma niedziela Wielkanocy - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  • Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.
  • Dzisiaj o godz. 10.30. będziemy sprawować Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.
  • Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na rozpoczynające się próby orkiestry Bożego Ciała. Tak jak w poprzednich latach chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę.
  • Przed uroczystością Bierzmowania, 22 maja, w piątek o godz. 19.30 w kościele, odbędzie się druga próba młodzieży mającej przyjąć sakrament Bierzmowania. Zapraszamy.
  • 24 maja, niedziela Zesłania Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
  • 6 czerwca b.r., na obiektach sportowych ZNICZ w Pruszkowie, odbędzie się XVIII Parafiada Służby Liturgicznej. Wraz z dziećmi i młodzieżą naszej parafii chcemy wziąć udział w organizowanych zawodach sportowych. Prosimy o zgłaszanie się ministrantów i lektorów. Jednocześnie, przyjmujemy zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby wstąpić do grona ministrantów. Prosimy rodziców o wsparcie swoich synów, którzy niejednokrotnie chcieliby być ministrantami, ale z różnych przyczyn, boja się zrobić pierwszy krok. Zgłoszenia do ministrantury przyjmujemy po Mszy w zakrystii.
  • Zakon Rycerzy Jana Pawła II zaprasza mężczyzn do wspólnej pielgrzymki do Piekar w ostatni weekend maja. Zgłoszenia do kancelarii do 27 maja b.r.
  • Wspólnota Charyzmatyczna i Zespół JOŁ (Jezus Obdarza Łaską) serdecznie zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się w sobotę 23 maja o godz. 21.00. W programie: Apel Jasnogórski, godzina czytań, wspólne uwielbienie Jezusa, świadectwa, a o godz. 24.00 zostanie odprawiona eucharystia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.
  • Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Niedźwiadku zaprasza na finał konkursu piosenki chrześcijańskiej, który odbędzie się w sobotę 23 maja o godz. 16.00 w parku Hassa w Ursusie przy ul. Wojciechowskiego.Mapa Parafii Świętej RodzinyM s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - rodzice z dziećmi, 12.00, 18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...

        

Święta Rodzina